City Planner

Program pomocny w zorientowaniu się w nowym mieście, umożliwiający wprowadzenie połączeń komunikacji miejskiej, rozkładów jazdy, map i adresów.
Windows Mobile / Windows Phone
Przejdź do sekcji download

Program powstał na moje własne potrzeby, kiedy przeprowadziłem się do Warszawy na studia i potrzebowałem sposobu, aby mieć pod ręką rozkłady jazdy i najważniejsze dla mnie połączenia komunikacji miejskiej. Ponieważ posiadam palmtopa z systemem Windows Mobile napisałem na niego aplikację w C# dającą mi taką możliwość. Z tego względu, że miała służyć wyłącznie mi i jest to mój pierwszy program w .NET, jej obsługa może być nieco nieintuicyjna.

Główny ekran programu

Początkowo jedyną funkcjonalnością były połączenia komunikacji miejskiej, dopiero później dodałem do niego rozkłady jazdy wybranych linii, obsługę map w postaci plików graficznych oraz notatnik adresowy. Dzięki temu wszystkie potrzebne informacje można mieć zawsze pod ręką w jednym miejscu.

Ekran połączeń

Połączenia umożliwiają zdefiniowanie swoich punktów charakterystycznych w mieście a następnie notowanie połączeń i sposobu dojazdu między nimi. Nie jest potrzebne do tego połączenie z internetem.

Ekran rozkładów jazdy

Rozkłady jazdy pozwalają na zapisywanie rozkładów jazdy różnych linii z wprowadzonych przystanków z rozróżnieniem na dni pracujące oraz weekendy. W zależności od daty domyślnie wyświetlany jest odpowiedni rozkład.

Ekran notatnika adresów

Adresy dają możliwość zapisywania adresów, godzin pracy, numerów oraz dowolnych innych informacji na temat instytucji, sklepów itp. Jest w zasadzie tekstowy notatnik z zakładkami, więc jego zastosowanie jest praktycznie dowolne.

Ekran przeglądania map

Mapy pozwalają na wgranie map w postaci plików graficznych a następnie wybieranie ich z listy i nawigowanie po nich. Ograniczenie wielkości to ok. 2048x1600pix wynikające z ograniczeń na dostępną pamięć.

Zastosowanie .NET Compact Framework powoduje, że program można uruchamiać zarówno na palmtopach z Windows Mobile jak i na komputerach stacjonarnych z systemem Windows. Wystarczy skopiować zawartość katalogu Program Files/City Planner z urządzenia mobilnego na PC i uruchomić plik exe. Umożliwia to wprowadzenie informacji do bazy w wygodny sposób na komputerze stacjonarnym, a następnie przeniesienie ich na urządzenie mobilne (4 pliki .dat tworzone w katalogu z programem).

Pobierz CityPlannerCityPlanner.cab

Program do działania wymaga zainstalowanego .NET Compact Framework

Copyright © 2005-, Michał Bemowski