Fotografia

Fotografia

Fotografia jest moim hobby od dość długiego czasu. Zaraził mnie nią mój tata, który robił dużo zdjęć jeszcze w czasach czarno-białych kliszy ORWO. Zaczynałem od prostego kompaktu Hanimex na kliszę 35mm, kolejny był kultowy Zenit, dzięki któremu dokładnie poznałem pojęcie czasu i przysłony. Później nastąpiła przesiadka na technikę cyfrową. W kolejności używałem aparatów HP735, Canon A75, Fuji S9600 oraz Samsung ES28. Część z tych urządzeń wykorzystywałem jeszcze przez pewien czas do astrofotografii.

Obecnie korzystam z lustrzanki Nikon D7100 z kilkoma obiektywami (Nikon 18-150VR, Nikon 70-200/4 VR, Sigma 10-20/4-5.6) oraz kompaktu Canon SX150 IS, który służy mi głównie do nagrywania filmów. Posiadam również nieco sprzętu do domowego mini-studia fotograficznego: statywy, parasolki, blendę, fotocele itp.

Interesuje mnie głównie fotografia dokumentacyjna, reporterska, ale też różne mniej klasyczne techniki jak makro czy fotografia IR. Próbowałem również swoich sił w fotografii ślubnej. Jestem fanem strobingu, lubię używać światła błyskowego z różnymi modyfikatorami.

Copyright © 2005-, Michał Bemowski